DEFROST TORBASI

Soğuk odalarda soğutucu buzlandığında (defrost) fan çalışmayı durdurur, özel lif yapısı sayesinde defrost torbası hemen sönerek fanın önünü kapatır ve soğutucunun rezistansla yaptığı ısıtma işlemi sırasında ısının ortamda kaybolmasını engeller. Bu sayede defrost süresini 40 dakikadan 15 dakikaya indirerek çok büyük bir enerji tasarrufu sağlar.

Fan çalışırken havanın hızını artırarak ve yönlendirerek ortama verilmesini sağlar, atış mesafesini artırır.

Neme dayanıklı, Su itici ve su geçirmeyen özel yapısı ile, -40 C ile 80 C arasında çalışabilir.

Buz çözme işlemini daha kısa ve daha ekonomik hale getirir.

Soğutucu ünitenin ömrünü uzatır

Hızlı ve pratik montaj, bakım ve ilave enerji sarfiyatı gerekmeden çalışır.

Mevcut ve hali hazırda monte edilmiş soğutuculara bile hızlı ve pratik monte edilebilir.

 

 

ANTALYA'DA BULUNAN KÖKLÜ BİR SOĞUTMA FİRMASI, KENDİ BÜNYESİNDE TASARLADIĞI TOPRAKSIZ TARIM İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİNİN HAVALANDIRMASI İÇİN ANTİ - BAKTERİYEL ÖZELLİKLİ ESAIR FABRIC KUMAŞ HAVA KANALINI TERCİH ETTİ.

PROJEDE YER ALAN BİRDEN FAZLA FANDAN ALINAN HAVA DEBİSİ ESAIR FABRIC TEKNİK EKİBİ TARAFINDAN TASARLANAN KOLEKTÖR TEKSTİL HAVA KANAL SAYESİNDE TOPLANDI VE TEK BİR KUMAŞ HAVA KANALINDAN DAĞITILDI.

FİRMA YETKİLİLERİ ORTAMIN OPTİMUM VE HOMOJEN SOĞUTMASINDAN OLDUKÇA MEMNUN KALDIKLARINI VE BUNDAN SONRA DA ESAIR FABRIC KUMAŞ HAVA KANALI KULLANACAKLARINI BEYAN ETTİLER...

TOPRAKSIZ TARIM İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİNİN, TARIM İÇİN ZOR İKLİM ŞARTLARININ HAKİM OLDUĞU ORTA DOĞU VE AFRİKA ÜLKELERİNE İHRAÇ EDİLMESİ PLANLANMAKTADIR. 

 

  

 

 

BİR ENDÜSTRİYEL ARAÇ LASTİK ÜRETİM TESİSİNDE ÖZEL OLARAK OLUŞTURULAN ÜRETİM ALANININ SOĞUTULMASI İÇİN ESAIR FABRIC KUMAŞ HAVA KANALI TERCİH EDİLMİŞTİR.

HOMOJEN HAVA DAĞITIMI SAĞLANMASI VE ORTAMDA ÇALIŞAN OPERATÖRLERİN SOĞUK HAVADAN RAHATSIZ OLMADAN KONFOR KLİMASI ALTINDA ÇALIŞABİLMELERİ İÇİN KANAL ÇAPI, DELİKLERİN BÜYÜKLÜĞÜ, ADEDİ VE YÖNLERİ ESAIR FABRIC TEKNİK EKİBİ TARAFINDAN ÖZEL OLARAK HESAPLANMIŞ VE KUMAŞ HAVA KANALININ TASARIMI BUNLARA GÖRE YAPILMIŞTIR.

ESAIR FABRIC KUMAŞ HAVA KANALININ ÜRETİMİ TAMAMEN KENDİ BÜNYEMİZDE, BU İŞ İÇİN ÖZEL OLARAK ÜRETİLMİŞ ÇOK FONKSİYONLU LAZER KESİM MAKİNAMIZDA YAPILMIŞTIR. 

ŞİRKET YÖNETİMİNİN BU ÖZEL ÜRETİM ALANINA YÖNELİK GİZLİLİK HASSASİYETİ NEDENİYLE BURADA KULLANILAN ESAIR FABRIC KUMAŞ HAVA KANALLARININ GÖRSELLERİ YAYINLANMAMAKTADIR, BUNUN YERİNE ESAIR FABRIC KUMAŞ HAVA KANALI TASARIMI SİZLERLE PAYLAŞILMIŞTIR.   

 

 

 

İZMİR'DE YER ALAN BİR PEYNİR ÜRETİM TESİSİNDE ESAIR FABRIC KUMAŞ (TEKSTİL) HAVA KANALI TERCİH EDİLMİŞTİR.

PROJEDE BELİRTİLEN HAVA DEBİSİ, FAN ÖZELLİKLERİ VE TESİSİN YÜKSEKLİĞİNE GÖRE KUMAŞ KANAL TASARIMI VE ÜRETİMİ TAMAMEN ESAIR FABRIC TEKNİK EKİBİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMİŞİR.

PROJEDE YER ALAN GENİŞ ÇAPLI TEKSTİL KANALI MONTAJININ DAHA STABİL OLMASI İÇİN ÇİFT TARAFLI ASKI SİSTEMİ VE KENDİMİZE AİT ÖZEL PROFİLLİ ALÜMİNYUM RAY KULLANILMIŞTIR. 

SİSTEMDE OLUŞABİLECEK HERHANGİ BİR TİTREŞİMİ ÖNLEMEK İÇİN, HAVA AKIMININ TÜRBÜLANS MODUNA GİRMESİNİ ENGELLEYEN DİFÜZÖR (EKOLAYZER) TEKSTİL KANALI DA PROJEYE ÖZEL OLARAK TASARLANMIŞ, FİLELİ KUMAŞTAN ÜRETİLMİŞ VE MONTE EDİLMİŞTİR. 

 

 

 

 

BURSA'DA BULUNAN BİR SÜT İŞLEME TESİSİNDE ESAIR FABRIC KUMAŞ ( TEKSTİL ) HAVA KANALI TERCİH EDİLMİŞTİR.

PROJEDE BELİRTİLEN HAVA DEBİSİ, FAN ÖZELLİKLERİ VE TESİSİN YÜKSEKLİĞİNE GÖRE KUMAŞ KANAL TASARIMI VE ÜRETİMİ TAMAMEN ESAIR FABRIC TEKNİK EKİBİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMİŞİR.

PROJEDE YER ALAN GENİŞ ÇAPLI TEKSTİL KANALI MONTAJININ DAHA STABİL OLMASI İÇİN ÇİFT TARAFLI ASKI SİSTEMİ VE KENDİMİZE AİT ÖZEL PROFİLLİ ALÜMİNYUM RAY KULLANILMIŞTIR. 

ÜRETİM ALANININ EN FAYDALI ŞEKİLDE KULLANILABİLMESİ İÇİN YUVARLAK TEKSTİL KANALLARIN YANI SIRASI 90 DERECELİK DÖNÜŞ SAĞLAYAN ÖZEL DİRSEK TEKSTİL KANALI DA PROJEYE ÖZEL OLARAK TASARLANMIŞ, ÜRETİLMİŞ VE DEVREYE ALINMIŞTIR.